KALİTE

Bticino Kalite Yönetim Sistemi

BTicino, kaliteyi daima kendi politikasının stratejik bir noktası olarak değerlendirmiş ve Merkezi Kalite Güvenliği (AQC) tarafından kontrol edilen "Kalite Hedefli Yönetim Sistemi"’ne dayalı bir çalışma şekli benimsemiştir.

Pazarlama, ürün geliştirme, üretim, satış ve teknik yardım gibi tüm kurumsal prosedürler, Sertifika koşullarının sağlanması ve devam ettirilmesini esas almaktadır.

BTicino tarafından benimsenen sertifika kurumu Bureau Veritas olup bu kurum 140 ülkede, yüzyıldan uzun süredir sertifika alanında söz sahibidir. 30 organizasyon tarafından onaylanmış olması, sektörün dünya liderleri arasında yer almasına olanak tanımıştır.

Bu öngörüler doğrultusunda, Bticino tarafından sunulan hizmet ve ürünler, sektördeki en güvenilir ve tutarlı kalite garantisini içermektedir.

SONUÇLAR

Bticino işbirliği içinde enerji tasarrufu, sıcaklık ayarı, aydınlatma ve yüklenmelerin kontrolü konusunda önemli bir enerji tasarrufu sağlayan ev otomasyon sistemlerine (Energy Saving) dayalı olarak eko-uygunlukta binalar oluşturmuştur.

Çevre alanındaki kayda değer sonuçlar, endüstriyel sektörde de reçine, EdM (CRT, Cast Resin Transformer) ile izole edilmiş transformatörlerin üretimi ve elektrikli ve elektronik ürünlerin bertaraf etme aşamasında kadmiyum, altı değerlikte krom ve kurşun kotalarının azaltılması şeklindeki girişimlerle uygulanmıştır.

Yeni Axolute serisinin montaj operasyonların basitleştirilmesi ve materyal etkilerinin en düşük düzeye getirilmesi ile depolama boyutlarının en düşük sınırlara taşınarak nakliye giderlerinde %36’lık, ambalajlama giderlerinde ise %56’lık bir tasarruf sağlanmıştır.