Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Tüketimlerin Görüntülenmesi

Bticino sisteminin Dokunmatik Ekranı sayesinde yaşadığınız evin tüm tüketimini (elektrik, su ve gaz), ayrıca fotovoltaik panelli donanım ile üretilen sıcak su ve enerjiyi görüntülemek mümkündür. Tüm bu bilgiler israfı önlemek ve donanımın kullanım profilini iyileştirmek açısından son derece faydalıdır.

Tüketimlerin görüntülenmesi yorumlanmalarını kolaylaştıran grafik sunumlar aracılığı ile geçmiş serilerini ve anlık verileri tedarik eder.

Ayrıca tarife tanımlayıcı bir değer ayarlanarak ekonomik harcama miktarı için bir değerlendirme yapmakta mümkündür.

Enerji Kontrolü

Bticino enerji kontrolü sistemi ile elektrik enerjisini verimli bir şekilde kullanmak ve aşırı yüklenmeden kaynaklanabilecek elektrik kesintilerini önlemek mümkündür.

Büyük boyutlardaki elektrikli ev cihazları ya da diğer güçlü elektrik tüketimine neden olan donanımları (örneğin saç kurutma makinesi, ayaklı halojen lambalar) ev sahibi tarafından önceliği belirlenmiş, limit aşımı (örneğin 3 KW) esnasında faydalı olan bazı donanımların bağlantısını süreli olarak kesen bir merkez aracılığı ile kontrol etme imkânı mevcuttur.

Bir zamanlayıcı aracılığı ile elektrikli ev aletlerinin en düşük tarifeli zamanlarda çalıştırılmasını kontrol etmekte mümkündür.

Gerekli olması halinde, merkez tarafından “durdurulmuş” elektrikli ev aletini, kontrol edilen prizin yanındaki tuş etkinleştirilerek ya da Dokunmatik ekrandaki uygun kumanda vasıtası ile yeniden çalıştırmak mümkündür.

Sıcaklık Ayarı

Sıcaklık ayarlama sistemi, evin tüm ortamlarındaki mükemmel sıcaklık profilinin akıllı bir şekilde kontrol edilmesini sağlarken enerji sarfiyatı olmaksızın maksimum konfor koşullarını oluşturur. Gün boyunca kısa ya da uzun süre ile zaman geçirilen ev alanlarının gereksiz bir şekilde ısıtılmasını ya da soğutulmasını önler.

Farklı merkez tipleri 4 ila 99 alanı kontrol etme imkânına sahip olup söz konusu alanları en basit ve verimli şekilde ısıtmak ya da soğutmak mümkündür. Ayarlanabilir yerel sondalar ya da uygun bir Dokunmatik menü günün tüm saatlerinde ortam konforuna uyum sağlamak için sıcaklık üzerinde, ayarlanan sıcaklığa göre + ya da – 3 derece değişiklik yapmak mümkündür.