Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Alarmlar

Ev sakinlerinin, evin güvenliği tehdit eden tehlikelerden korunmasını sağlar. My Home ile gaz kaçaklarını, su taşmalarını, elektrik kesintilerini, tehlike durumunda anında devreye otomatik kontrol birimleri aracılığı ile kontrol altına almak mümkündür. Örneğin, bir metan kaçağının tespit edilmesi durumunda besleme elektro valfı anında kesintiye uğrar.

Teknik alarmlar, her halükarda merkezi alarm ile kontrol edilir. Merkezi alarm “Teknik Alarmları” tanıma özelliğine sahip olup kendisine bağlı iletişim donanımları aracılığı ile ev sahibine bildirir. My Home ile her türlü potansiyel tehlikeyi gerçekten etkili bir şekilde kontrol altında tutmak mümkündür.

Video Kontrol

My Home Video Kontrol evin izlenmek istenen alanlarında pozisyonlandırılmış tele kameraların monitorajının gerçekleştirilmesini sağlar. Ayrıca alarm varlığı algılayıcıların bulunduğu alanlarda, saldırı halinde video diyafon ekranı üzerinde anında, alarm alınan alanın görüntüsünün elde edilmesini sağlamak mümkündür.

Hizmeti sayesinde, evin görüntülerini uzaktan da izlemek mümkündür: Bunun için ev sahibinin basit bir şekilde My Home portalındaki kendi özel alanına giriş yapması ve menüden Tele kameralar işlevini seçmesi yeterlidir.

Hırsız Alarm

Evi istenmeyen saldırılardan gereklilikler doğrultusunda uygun bir şekilde korumak, alarm durumunu doğrulamak için görüntü kullanımını değerlendirmek mümkündür. My Home ile alarmı zaman dilimlerini etkinleştirin kodlandırılmış anahtarları kullanarak kısmi olarak ya da evin yalnızca bazı bölgeleri için kurmak mümkündür.

GSM sürümü de mevcut olan telefon iletişimi ile evden alınan alarm sinyallerini iletmek te mümkündür. İnterkom diyafon tele kameraları ve diğer alanlarda konumlandırılmış olan tele kameralar durumun daima yerel olarak ya da evden uzak olunduğunda dahi kontrol edilmesini sağlar. Alarmı “Önceden Konfigürasyonu yapılan görüntülemeler” ile birlikte kurma imkânı kullanma kolaylığının arttırılmasını sağlar.

Yaşlı ya da yardıma ihtiyacı olan kişiler, gereklilik anında tele yardım kumandasını kullanarak yardım isteme imkânına kavuşur.

Yaşlı ya da herhangi bir şekilde yardıma ihtiyacı olan kişilere anında, basit ve en hızlı şekilde yardım talep etme imkânı sunulur. Hala kendi kendine yeterli olma ya da olamama arasındaki ince sınırda bu yardımcı kullanımlar, ihtiyaç duyanlara büyük bir olanak sağlamaktadır.

Tele yardım tele kumandası, zor durumdaki kişi tarafından kullanıldığında, alarmı bulunduran iletişimcinin önceden ayarlanmış numaraları (aile bireyleri ya da ilgili sağlık kurumları) aramasını ya da arayanın evine müdahale etme gerekliliğini bildirmesini sağlar.